< wstecz

Nigdy nie jest za późno na naukę języka obcego,
każdy może władać językiem obcym !!!

Obecnie, żyjemy w czasach, w których mamy nieograniczone możliwości swobodnego podróżowania po całym świecie. Każdy z Nas może zostać „ obywatelem innego kraju” pod warunkiem, iż będziemy umieli się komunikować. Stawianie takich argumentów jak: "nie potrafię", "jestem za stary" na naukę języka angielskiego czy niemieckiego, nie jest odpowiednim podejściem, ponieważ umiejętność ta jest w każdym z Nas, musimy tylko ją umiejętnie wyzwolić. Okazuje się, ze mózg cały czas pobudzany do działania, doskonale pracuje i pomimo wieku zachowujemy wciąż sprawność intelektualną. Naukę języka obcego musimy potraktować jak nowe wyzwanie, początek ekscytującej wyprawy, która będzie miała nieograniczone korzyści.

Język musi stać się naszym narzędziem, dlatego pamiętajmy, że w nauce języka obcego nie chodzi o to, aby nauczyć się go lepiej niż ludzie, którzy posługują się nim od urodzenia, ale o to aby opanować go w takim stopniu, który rzeczywiście będzie nam potrzebny.

Wiedząc co chcemy osiągnąć, musimy dopasować konkretną metodę. Obecnie odchodzi się od metod polegających na "pamięciowej nauce, wklepywaniu" słówek i przepytywania z nich przez lektora. Preferowanym sposobem efektywnej nauki języków obcych jest uczenie się kontekstów, ponieważ dla naszego mózgu lepiej jest zapamiętać całe zdanie, niż pojedyncze słówko.

Nasza Szkoła chce Państwu zaproponować naukę języka angielskiego prowadzoną jedną z najnowszych metod nauczania języka – metodę bezpośrednią, opartą na mówieniu. Direct Method for English jest to metoda bezpośrednia stworzona przez grupę ekspertów i metodyków, której głównym elementem jest interakcja pomiędzy słuchaczami a lektorem. Każde zajęcia składają się z dwóch części:

I część – powtórka materiału z kilku ostatnich zajęć
II część – wprowadzenie nowego materiału.

Prawie cała lekcja to praca ustna z lektorem, polegająca na tym, iż lektor uczy nowego słownictwa lub zagadnienia gramatycznego, a następnie zadaje pytania z użyciem tych słów i gramatyki w celu przećwiczenia nowego materiału w praktyce i w kontekście. Nauczyciel zadaje każde pytanie szybko, ale dwa razy, tak aby umożliwić słuchaczowi dokładne zrozumienie pytania i stworzenie szybkiej, adekwatnej odpowiedzi, zachowując przy tym szybkość wypowiedzi prawowitych nosicieli języka angielskiego. Dzięki takiemu systemowi pracy wytwarza się nawyk prowadzenia rozmowy w języku obcym bez konieczności wymyślania odpowiedzi w języku polskim i tłumaczenia jej na język angielski. Praca ustna jest przerywana czytaniami i dyktandami, w celu udoskonalania umiejętności poprawnej wymowy, a także zapisu słownictwa ze szczególnym uwzględnieniem zasad ortografii i interpunkcji. Tajemnicą sukcesu nauczania metodą Direct Method for English są także regularne powtórki materiału mające na celu utrwalenie nowo wprowadzonego materiału na stałe, tak by wiedza słuchaczy była pełna, a nie jak w przypadku innych metod nauczania wymagała wielokrotnych powrotów do opracowanych już wcześniej zagadnień.

Nie miejmy oporów i nie bójmy się, że powiemy coś źle, nie właściwie lub w niewłaściwym momencie. Nie bójmy się mówić, nie ma takiej możliwości, aby ktoś rozpoczynający naukę języka obcego od razu zaczął płynnie i bezbłędnie posługiwać się tym językiem. Dlatego na początku należy przezwyciężyć w sobie bariery i zacząć mówić jakiekolwiek zdania, byle były one w języku obcym, aby z czasem mówienie w tym języku było dla nas czymś naturalnym.

Nauka języka obcego "otwiera nam drzwi", które nie raz były dla Nas zamknięte. Dlatego będąc w każdym wieku, warto zaryzykować , uwierzyć w siebie i zacząć nowy etap w życiu ucząc się czegoś nowego. Jeśli Nasz artykuł zainspirował Państwa do nauki języka obcego i chcielibyście zapytać o coś więcej, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, osobistego. Zapraszamy na bezpłatne lekcje próbne. Zapewniamy małe grupy, niskie ceny oraz miłą atmosferę na zajęciach.